L1
Titulní strana
česky

 

 

 


O areálu Garden park
250 000 m2

Areál Garden park se nachází ve Středočeském kraji na západní hranici Prahy a vznikl na území bývalého zahradnického podniku Sempra Praha v Jenči v roce 1992. Navazuje na více než 150letou místní zahradnickou tradici. Původní plocha a okolí se nachází v rovinaté oblasti. Aby se docílilo pestrosti a rozličnosti osvitových i půdních podmínek přistoupilo se k velké modelaci terénu. Původní, dnes již 30leté perspektivní dřeviny se cíleně ošetřují a využívají se do nově vznikajících výsadeb. Území je bohaté na přírodní vodní zdroje, které obohacují Jenečský potok procházející středem parku v délce téměř 1 km.

Poloha areálu Garden park


Areál Garden park je rozdělen do tří částí: parkové, výstavní a obchodní.

Areál Garden park celoročně nabídne romantické a vzdělávací procházky. Kulturní zážitky pod širým nebem přinesou koncerty, divadelní a filmová představení. Některé akce proběhnou v kryté hale. Žáci všech stupňů včetně univerzit zde najdou živý atlas rostlin, základy ekologie a dalších přírodních věd. Své místo v areálu dostanou i odborné přednášky, konference, soutěže, ale i módní přehlídky na vodním molu před velkým vodopádem. V programu parku jistě zaujmou květinová korza. Rozmanitost terénu nabízí i sportovní a relaxační aktivity.

Díky širokým cestám jsou přístupné vyhlídky a další zákoutí, které ve výjimečných případech bude možné shlédnout i autokarem. Atrakcí bude jízda elektrickým vláčkem po areálu aj.

Zpřístupňování areálu bude probíhat po etapách:

Zpřístupněna I. a II. etapa:

I. etapa otevření středové části parku - vodní plochy, unikátní rozarium, březový háj s rododendrony a březovou álejí, zahradnická prodejna, parkoviště pro osobní auta i autobusy ...

II. etapa otevření Jenečské vyvýšeniny - vyhlídky do parku i okolí na mezinárodní letiště Václava Havla, obce Jeneč, Dobrovíz, město Hostivice, Hladno, části Prahy 5 a 6, horu Říp, České středohoří s horou Milešovkou, atypická kamenná architektura s menhiry, novými hradbami, průhledy, vyhlídkami s květinovou výzdobou, jeskyní.

V dalších letech:

III. etapa přibydou dětská hřiště, rozšíření parkoviště, dokončení vodopádů, přehlídkové molo přes vodní hladinu u velkého vodopádu, multifunkční výstavní plocha, restaurace v zimní zahradě. Pro malé i velké návštěvníky připravujeme zookoutek s domácími zvířátky.
IV. etapa otevření Slavičí vyvýšeniny - vyhlídky do parku i okolí, kulturní amfiteátr, prezentační a obchodní plocha 30.000 m2
V. etapa otevření Hostivické vyvýšeniny - vyhlídky do parku i okolí, lanové centrum.